Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuality

 

Nový přírůstek

Do našeho technického vybavení přibil skvělý pomocník v komunikaci s druhou stranou, Ghostbox P - SB7. Naši kolegové Niccy a Armin žijící v Německu si vyšli na krátký průzkum terénu a přístroj otestovali. 

 

 

Tragický osud mladé dívky

Připravili jsme pro Vás upoutávku k připravovanému krátkému, filmovému dokumentu z vyšetřování, které probíhalo nedaleko od obce Mokré v Jihočeském kraji, kde byla v 19. století úmyslně a brutálně zavražděna Petruna Filipová. S dívkou jsme se pokusili přes ghostbox  navázat komunikaci.

 

 

 

 

25. 4. 2018 Jak bylo na Housce

V brzkých ranních hodinách nastupuji do vlaku směr Praha, kde mám v 9:00 hod. sraz s badateli historie a záhad - Jitkou, Karlem, Petrem a Honzou. Po cestě  se zastavujeme v malém městečku Český Dub. Naší pozornosti neuniklo Podještědské muzeum v novorenesanční Blaschkeho vile. Ještě máme chvilku čas a tak  nám nedá podívat se i do nedávno objeveného kláštera - Jonanitskou komendu. 

202.jpgPo roce 1237 založil Havel z Lemberka se svou manželkou svatou Zdislavou klášter - komendu, který v roce 1357 navštívil i císař Karel IV.
Do 90. let 20. století se předpokládalo, že se z komendy nezachovalo zhola nic. Avšak to nedalo spát historikovi Tomášovi Edlovi. Začal procházet kroniky a postupně došel k odhadu, pod kterým z domů v Českém Dubu se mohou pozůstatky bývalého kláštera skrývat. Jeho zapálení pro věc sklidilo své ovoce, ale až v roce 1991. V jednom činžovním domě vchází do sklepa. Mezi regály se zavařeninami s majzlíkem v ruce párkrát udeří do zdi, pojednou se zeď otevře a před ním se objevuje románská-gotická komenda.

Kolik takových míst ještě naše země skrývá...

Pokochali jsme se historií a už nám zbývá pouhých 30km k našemu cíli. Jak se blížíme k Housce, začínám si silněji vybavovat, co vše se nám tu událo před 20 lety.  Opravdu je tohle místo tajemné, přímo to z něho vyvěrá. Čím blíže mu jsem, začíná ve mě vibrovat zvláštní energie, která se dá pociťovat pouze zde.
Dnes nás za branou hradu nevítají dva Němečtí ovčáci, jako kdysi. Tentokrát si pan kastelán vzal
242.jpgopravdu řádnou posilu a má pro strach uděláno. Jen co se objevíme u brány, vyřítí se k nám tři pořádní pejsani. Ale jen, co nás pan kastelán uvítá, čtyrnozí strážci se změní v muchlací stvoření a jejich pozornost nebere konce.

Nejdříve je přizván k natáčení náš řidič a kamarád Honza, aby předvedl s virgulí, kde je na Housce jaká energie. Zbytek naší skupiny postává a posedává na nádvoří a jeden pejsek se stále dožaduje naší pozornosti. Jenže najednou se od nás trhne a cosi neviditelného pozoruje u mých nohou a po chvilce na To cosi začne vrčet. Všichni zpozorníme, ale oproti psovi jsme slepí jak malá koťata. Copak mohlo našeho čtyřnohého kamaráda tak najednou vyvézt z míry...

Po zajímavém rozptýlení přichází řada na mně a jdu Britské televizní společnosti odvyprávět své prožitky spojené s tímto místem před 20 lety. 332.jpgOpět se ocitám v Loveckém salónku. Od doby, co jsem tu byla naposledy, se toho hodně změnilo, naštěstí jen v tom dobrém. Je vidno, že pan majitel Šimonek o své sídlo opravdu pečuje s láskou. I současný kastelán jakoby k hradu tak nějak patřil. Jen mi tu chybí ta klidná atmosféra, abych byla schopna lépe vnímat možné paranormální jevy. Avšak s tím se dalo počítat. Dnes jsem tu z jiného důvodu, proto nemělo cenu s sebou brát ani žádnou techniku.

Stojím na schodišti, vyprávím svůj příběh a pojednou se v chodbě hlasitě zabouchnou dveře. Pomyslím si, to asi někdo odešel. jen mi je divné, 222.jpgproč při tom tak mlátí dveřmi, když tu natáčíme. Pod schodištěm je mladá produkční a nechápavě zírá do chodby, když v tom se opět několikrát dveře samy otevřou a vzápětí se rázně samy od sebe zabouchnou. To už se nad tím pozastavuje i zbytek televizního týmu, ale hoří čas a není možné se touto záhadou více zaobírat, točí se dál. V takových situacích trémou netrpím, přesto jakoby mne někdo přiškrtil, špatně se mi dýchá a musím se hodně přemáhat, abych nezačala hlasitě kašlat. Jen co rozhovor dokončíme, vše se v salonku zase se uklidní.

Jitka přichází s úžasnou nabídkou. "Kastelán se ptá, jestli tu přespíme." Bohužel tentokrát se musíme tak krásné výzvy vzdát. Všichni z nás máme zítra nějaké povinnosti a musíme jet večer domů. Je mi z toho trochu smutno po těle, ale snad není všem dnům konec.
Je čas k odjezdu. S posledními slunečními paprsky v dáli mizí tajemnem obestřený hrad Houska a my uháníme autem ke svým domovům a běžným  povinnostem. Tak snad zase někdy příště...

Andria Trinity - zakladatel a vedoucí skupiny

 

 

 

Noční návštěva v lese Bor s našimi fanoušky

V sobotu 8. 4 2018 jsme s našimi fanoušky v nočních hodinách navštívili les Bor u příměstské části sídliště Máj a Branišovský les. Prozatím jsme dali do kupy alespoň krátkou ochutnávku z této výpravy v Boru. Jen co budeme mít hotovou analýzu zvuku a obrazu, zapracujeme na filmovém dokumentu, ve kterém se dozvíte podrobnější informace o tom, jak noční akce probíhala.

 

 

 

 

K Silvestru a Novému roku 2018, jsme pro Vás připravili krátký sestřih z vyšetřování paranormálních jevů. Co vše se může při takových akcích přihodit...

 

 

 

 

Dnes je svátek všech Zesnulých a tak nemohu opomenout Branišovský les, kde se dodnes zdržuje mnoho dušiček, které stále bloudí. Často les navštěvujeme, někdy i k jejich nevoli, proto se sluší, je v jejich den pozdravit a zapálit jim za celou naši skupinu MYSTERY HUNTERS CZ svíčku. A kde jinde, než u Černého sloupu.

 

 

 

 

"Křižovatka smrti u Sloupu"

28.jpg

Minulý víkend z 30.9. - 1.10.2017 jsme byli vyšetřovat severně od Českých Budějovic, mezi obcemi Borek a Chotýčany, kde se nalézá "Křižovatka smrti u Sloupu". Tento děsivý název má své opodstatnění. V minulosti zde docházelo k častým tragickým nehodám a poněvadž je křižovatka velice nepřehledná je úsekem častých dopravních nehod.

Zatím vkládáme do fotoalba pouze několik fotografií z vyšetřování a postupně, jak bude probíhat analýza zvuku a videa, přibudou ohledně celé akce další příspěvky.

 

 


 

 

O strašidelné Pohádce II.

poh1.jpg

15.- 16.8.2015 se po roce vydala naše skupina opět na Pohádku. O tom, co vše se na strašidelném statku dělo a jestli jsme znovu zachytili paranormální jevy, Vás budeme postupně informovat. Čeká nás hodně práce, ale věříme, že bude plodná.

 

 


 

 

entita-123.jpg

 

*********************************************************************************************************************************************

Pokud máte zájem o záhady a tajemno, právě vyšlo listopadové číslo "Záhady života", ve kterém je naše vyprávění o nočním vyšetřování na strašidelném statku "POHÁDKA".

zahady-zivota-c.jpg

**********************************************************************************************************************************************

 

Naše skupina MYSTERY HUNTERS CZ  hledá do týmu svědomité a spolehlivé lidi, na pozici technika a vyšetřovatele, nejlépe z Českých Budějovic a blízkého okolí.

Předpokladem je zkušenost s paranormálními jevy a ochota věnovat dané činnosti svůj volný čas.
Vyšetřování probíhá převážně v noci o víkendech. Nejedná se o adrenalinový doping, ale o náročnou práci, která není finančně ohodnocena. Této aktivitě se věnujeme, protože nás baví a vše co se kolem paranormálních jevů točí, nás zajímá.
Pokud vás naše nabídka zaujala, je vám minimálně 18 let a máte zájem stát se naším členem, kontaktujte nás na:

 

mysteryhunterscz@gmail.com, anebo volejte na: +420 606 496 019

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Křižovatka smrti u Sloupu 30.9. - 1.10.2017